Firma SPAK Foods s.r.o. nás oslovila se žádostí o vytvoření mobilní aplikace pro jejich obchodní zástupce v rámci České republiky. Výsledkem je mobilní aplikace pro Android, napojená na centrální ERP systém klienta.

Zadání klienta:

  • Zadáním od obchodního ředitele klienta, bylo vytvořit mobilní aplikaci ,která umožní zaznamenání objednávky přímo v terénu a její evidence do ERP systému

  • Podmínkou byla funkčnost v off-line režimu a následná synchronizace při přechodu do online

  • Aplikace rovněž měla obsahovat základní informace o všech položkách sortimentu

Na první schůzce s klientem jsme identifikovali základní nedostatky současného řešení a navrhli možnosti jejich řešení. Hlavním problémem bylo špatné mobilní připojení při tvorbě objednávek, přímo v prodejnách objednávající výrobky Spak. Obchodní zástupci tak reálně tvořili objednávky „na papír“ a po návratu z obchodních cest je ručně přepisovali do PC a posílali běžným e-mailem. Docházelo tak ke zpoždění objednávek a někdy i k záměně objednaného zboží. Rovněž nebyla dostatečná evidence objednávek, vše probíhalo e-mailovou komunikací

Navrhli jsme základní procesy tvorby a zpracování objednávek a navrhli grafickou podobu jednotlivých obrazovek aplikace. Rovněž jsme se sešli s dodavatele ERP systému a společně navrhli obousměrné komunikační rozhraní.

Výsledkem je mobilní aplikace běžících na tabletech s OS Android, která splňuje všechny dohodnuté požadavky. Aplikace rovněž může sloužit jako základní grafický katalog sortimentu výrobků Spak se základními informacemi, jako je váha, balení, fotografie, … . Objednávky vytvořené v mobilní aplikaci si po odeslání obchodním zástupcem dostávají automaticky do ERP a může okamžitě začít jejich standardní zpracování. E-mailová komunikace a tím daná zpoždění byla zcela eliminována

Součástí dodávky byla i webová aplikace, kde je možné v případě zájmu sledovat přehled objednávek bez nutnosti vstupu a licence do ERP.

Nyní plánujeme s klientem rozšíření aplikace v podobě online informace o aktuálním množství jednotlivých položek na centrálním skladu.

Firmu Skeleton můžeme vřele doporučit. Vstřícné jednání, profesionální přístup, a ochota plnit specifické požadavky vedla k úspěšnému odstartování našeho projektu. Děkujeme.

Romana Sallerová - obchodní oddělení SPAK Foods s.r.o.